"ყოველთვის ვერიდები ჩემი პირადი ემოციების ან შემთხვევების საზოგადოებისთვის თავს მოხვევას. განსაკუთრებით, როდესაც...
საპროტესტო აქციებზე დაკავებულთა სასამართლო პროცესზე ბრალდებულების მშობლების, ახლობლების დასწრებაზე მოსამართლის უართან დაკავშირებით მწვავე, მძიმე შეფასებებს აკეთებს ჟურნალისტი ვახო სანაია:
"მარტივად თუ ვიტყვით, ამ მოსამართლის დედა...
საპროტესტო აქციებზე დაკავებულების სასამართლო პროცესი გაიმართა. პროცესზე სიტყვით გამოსვლისას, იუმორისტმა ონისე ცხადაძემ მოსამართლეს თხოვნით მიმართა პროცესზე ახლობლების დასწრების შესახებ:
,,ჩვენ ქვემოთ, მოსაცდელ საკანში, ყველამ ჯგუფურად-ორგანიზებულად...
საპროტესტო აქციებზე დაკავებულების სასამართლო პროცესი გაიმართა. პროცესზე ემოციური სიტყვით გამოსვლისას, რევაზ კიკნაძე მოსამართლეს მიმართავს და მწვავედ აპროტესტებს სასამართლო დარბაზში მშობლების და ახლებლოების დასწრების შეზღუდვას:
,,თავის...
კოალიცია "ძლიერი საქართველოს" ლიდერი, მამუკა ხაზარაძე სოციალურ ქსელში განცხადებას ავრცელებს, სადაც აცხადებს, რომ არ აღიარებს პარლამენტს და შესაბამისად დროებით საგამოძიებო კომისიაში მისვლასაც არ აპირებს:
"დღეს...
"ნანუკას ფონდის" დამფუძნებლის, საავტორო ტელეგადაცემის წამყვანის, ნანუკა ჟორჟოლიანისთვის ბრალის შესაძლო წაყენებას მხარდამჭერი პოზიციით ეხმიანება საქართველოს მე-3 პრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი:
"სოლიდარობა და სრული მხარდაჭერა ნანუკა ჟორჟოლიანს!...
საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს წევრი ბონდო მძინარაშვილი, საპროტესტო აქციებზე დაკავებულებსა და მათ ახლობლებს კონკრეტული მოსაზრებებითა და რჩევით მიმართავს:
"პატიმრების მშობლებს რატომ ჰგონიათ, რომ პოლიტიკურ...
ევროინტეგრაციის საკითხებში ყოფილი სახელმწიფო მინისტრი ალექსი (ბუკა) პეტრიაშვილი განსხვავებას ვერ ხედავს პროტესტის ქუჩაზე და ტროტუარზე გამოხატვას შორის, ამიტომ ისევ ჩვეულ სტილში აგრძელებს აქციაზე გასვლას: