მთავარიკანონი და სამართალი"თავი რანაირად შევიკავო დედ-მამის ნახვის საშუალებას არ მაძლევთ..."...
“თავი რანაირად შევიკავო დედ-მამის ნახვის საშუალებას არ მაძლევთ…” – რევაზ კიკნაძე მოსამართლეს მიმართავს
საპროტესტო აქციებზე დაკავებულების სასამართლო პროცესი გაიმართა. პროცესზე ემოციური სიტყვით გამოსვლისას, რევაზ კიკნაძე მოსამართლეს მიმართავს და მწვავედ აპროტესტებს სასამართლო დარბაზში მშობლების და ახლებლოების დასწრების შეზღუდვას:
,,თავის შვილს ვერ ნახულობენ სასამართლოზე. თუ ჩემი მშობლები და დანარჩენი ბრალდებულების ახლობლებსაც არ დაასწრებთ სასამართლოზე, მე ამ ცირკში მონაწილეობის მიღებას არ ვაპირებ. მინდა, რომ დავტოვო მაშინ დარბაზი.
კიდევ ერთ რაღაცას დავამატებ, სამი დღის წინ, გიორგი აწუხელიძის მკვლელი, სეპარატისტი ოსი მოკლეს. ის სეპარატისტი ოსი, რომელთანაც ბოდიშით მოხდას თქვენი ბელადი გავალებდათ და უნდა იცოდეთ, რომ ყველა მოღალატის ბოლო არის ეს და მშვიდად ნუ დაიძინებთ, ხოლმე, ღამე. საინტერესოა, მოასწარით თუ არა ბოდიშის მოხდა ამ სეპარატისტი ოსისთვის?
გთხოვთ დამატოვებინოთ დარბაზი, რადგან ამ ცირკში მონაწილეობა არ მინდა.
[მოსამართლე]: – თავი შეიკავეთ და მიბრძანდით.
თავი რანაირად შევიკავო დედ-მამის ნახვის საშუალებას არ მაძლევთ… ეგეთი შეუგნებელი მონა როგორ უნდა იყო?! მონა ხარ ბიჭო, მონა!“, – განაცხადა რევაზ კიკნაძემ.