მთავარიირონია"კატეგორიულად მოვითხოვ, რომ თუ ასეთი მექანიზმი ამოქმედდება, სხვებს...
“კატეგორიულად მოვითხოვ, რომ თუ ასეთი მექანიზმი ამოქმედდება, სხვებს თავი დაანებონ და მე დამასანქცირონ!” – მამუკა მდინარაძე
საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი მამუკა მდინარაძე სოციალურ ქველში ირონიანარევ პოზიციას აფიქსირებს სანქციებთან დაკავშირებით:
რაღაც ძალიან ბევრს ლაპარაკობენ პერსონალურ სანქციებზე, რასთან დაკავშირებითაც კატეგორიულად მოვითხოვ, რომ თუ ასეთი მექანიზმი ამოქმედდება, სხვებს თავი დაანებონ და მე დამასანქცირონ!
ამ მოთხოვნას ზედმეტ თავდადებაში ნუ ჩამომართმევთ, უბრალოდ მსოფლიო ისტორიაში მინდა შევიდე, როგორც პირველი კანონმდებელი, რომელიც კანონის მიღების გამო დაასანქცირეს! 😂😂😂
ამას თუ დავამატებთ, რომ საუბარია გამჭვირვალობის კანონზე, ამავდროულად ვიქნები პირველი და უკანასკნელი კანონმდებელი, რომელიც დეკლარაციის შევსებასთან დაკავშირებული კანონის გამოტანა/მიღების გამო დასანქცირდა! 😂😂😂
პ. ს. ამ პოსტის დადების შემდეგ ნაცები ძალიან სერიოზულად “ანიუსებენ” ცალ-ცალკე წინადადებებს ამ პოსტიდან, ზოგი მარტო პირველ ნაწილს, ზოგიც – მეორეს და ა. შ. თუმცა იმაზე არავინ აკეთებს აქცენტს, რომ კანონმდებლის დასანქცირებაზე საუბარი კანონის, თან გამჭვირვალობის კანონის მიღებისთვის არის სრული სისულელე და მარაზმი, თუმცა შარშან ამერიკული კანონის პირდაპირ თარგმანსაც რუსული ეძახეს და იმის შემდეგ აღარც სისულელე გვიკვირს, აღარც მარაზმი და აღარც თავხედობა 😂😂😂😂😂😂😂“, – წერს ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე მამუკა მდინარაძე.