მთავარიგანსჯის საგანიმეუფე სპირიდონი: "ევროკავშირის მიზნები არის ქვეყნის გარყვნა და...
მეუფე სპირიდონი: “ევროკავშირის მიზნები არის ქვეყნის გარყვნა და გასოდომიტება”
ევროკავშირის დროშების დემონსტრაციულად და მასობრივად დაწვის ფაქტებს ეხმაურება სხალთელი მთავარეპისკოპოსი, წმინდა სინოდის წევრი, მეუფე სპირიდონი და მწვავე განცხადებებს აკეთებს ევროკავშირთან დაკავშირებით:
ძალიან შეწუხებული და შეშფოთებული ვართ იმ ფაქტით, რომ ახალგაზრდა კაცი, ოჯახის მამა, მცხეთელი ადამიანი, ბატონი ლაშა, დაიჭირეს და ჩასვეს ციხეში იმის გამო, რომ მან დაწვა მცხეთის მერიაზე აღმართული ევროკავშირის დროშა.
რა მიზნები აქვს ევროკავშირს? მას სურს ლგბტქ ანუ მამათმავლების, სოდომისტების იდეოლოგიის საქართველოში მაქსიმალურად დამკვიდრება და ქართველი ხალხის გასოდომისტება. ამას პირდაპირ ამბობენ მათ განცხადებაში, არც მალავენ და ამას აყენებენ მოთხოვნებში საქართველოს მთავრობისა და ქართველი ხალხის წინაში.
იმის გამო, რომ ევროკავშირის მიზნები არის ქვეყნის გარყვნა და გასოდომიტება, ამის გამო ევროკავშირის სიმბოლო – დროშა, როგორც ამ იდეოლოგიის, მამათმავლობისა და სოდომიტობის იდეოლოგიის სიმბოლო, ამ ახალგაზრდა კაცმა, ბატონმა ლაშამ დაწვა ის. ამის გამო დაიჭირეს და ემუქრება 6-წლიანი პატიმრობა.
მიგვაჩნია, რომ ეს არის ძალიან არასწორი, ქართველი ხალხი ასე არ უნდა მოექცეს იმ ადამიანს, რომელიც თავისი ქვეყნის ზნეობას და პატიოსნებას იცავს და ამ ფორმით გამოხატავს პროტესტს იმ გარყვნილი და გათახსირებული იდეოლოგიის მიმართ, რომელიც იმ სისტემას აქვს.
თუ ჩვენ არ გვინდა, რომ დროშები დაიწვას საქართველოში, თუ ჩვენ არ გვინდა, რომ ერში წინააღმდეგობა და დაძაბულობა იყოს, უნდა შევქმნათ ისეთი კანონმდებლობები, რომ ხალხის ზნეობა, პატიოსნება დაცული იყოს! საქართველოში უნდა აიკრძალოს ლგბტ ანუ პიდარასტული პროპაგანდა, უნდა აიკრძალოს ყოველგვარი უზნეობა“, – აცხადებს მეუფე სპირიდონი.