,,ვრცელდება ინფორმაცია ახალი გატაცების შესახებ.
,,ჭავჭავაძის კვლევითი ცენტრის” დამფუძნებელი, ზაზა ბიბილაშვილი სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც საუბრობს რუსეთის მიერ ოკუპირებული საქართველოს ტერიტორიების - აფხაზეთის და სამაჩაბლოს დაბრუნების საკითხთან დაკავშირებით,...
"ქრონიკა +"-ის მთავარი რედაქტორი, ელისო კილაძე აფხაზეთში მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით კონკრეტულ პარალელს ავლებს:
"აფხაზეთის დე ფაქტო ხელისუფლება გაიქცა!
ჩვენზე მაგრები აღმოჩდნენ, არც რუსული კანონები მიაღებინეს და...
,,ანტისაოკუპაციო მოძრაობის” წევრი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც წერს, რომ ისევ გრძელდება საოკუპაციო ხაზიდან საქართველოს მოქალაქეების გატაცება:
,,ჩორჩანა-წაღვლის ტყეში, ჩვენს კონტროლირებად ტერიტორიაზე, ორკებმა...
პარლამენტის ფრაქცია ,,ევროოპტიმისტების” წევრი, რომან გოცირიძე სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს აფხაზეთში მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით:
,,ის, რაც აფხაზეთში ხდება, არ არის მხოლოდ აფხაზური მმართველი კლანისა და...
,,ანტისაოკუპაციო მოძრაობის” ლიდერი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში მწვავე შეფასებას აკეთებს პარტია ,,ქართული ოცნებისა” და დამფუძნებლის, ბიძინა ივანიშვილის მიერ გაკეთებულ განცხადებასთან დაკავშირებით:
,,ზუგდიდში ჩასულმა ივანიშვილმა, ტერიტორიულ...
,,ანტისაოკუპაციო მოძრაობის” ლიდერი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებთან მიჯნაზე მყოფ სოფელზე საუბრობს:
,,გამოვედით ჩორჩანის ტყიდან.
ეს ის ადგილია, რომელიც ოკუპანტებს ახალი...
ჟურნალისტი ვახო სანაია რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის სერგეი ლავროვის განცხადებას ეხმაურება და "ქართული ოცნების" დამფუძნებელს, პარტიის საპატიო თავმჯდომარეს, ბიძინა ივანიშვილს მზიმე ბრალდებებს უყენებს:
" ბიძინას...
პარტიის ,,ჩვენ” ლიდერი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც საუბრობს საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების ბედთან დაკავშირებით მმართველი პარტიის პირობებში:
,,რამდენიმე დღის წინ ბიძინა ივანიშვილის მიერ...
ანტისაოკუპაციო მოძრაობის ლიდერი, პარტიის ,,ჩვენ” დამფუძნებელი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს, სადაც საუბრობს საოკუპაციო ხაზიდან საქართველოს მოქალაქის მორიგი გატაცების ფაქტთან დაკავშირებით:
,,სოფელ არცევის მიმდებარედ...
რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა ოკუპორებულ ცხინვალთან სამხედრო თანამშრომლობის შეთანხმება რატიფიცირებისთვის დუმას წარუდგინა.
პარტიის ,,ჩვენ” დამფუძნებელი, დავით ქაცარავა სოციალურ ქსელში შეფასებას აკეთებს, თუ რა შედეგი შეიძლება...
,,ანტისაოკუპაციო მოძრაობის” ლიდერი, დავით ქაცარავა Facebook-ის პირად გვერდზე სტატუსს აქვეყნებს, სადაც წერს იმ შედეგებზე, რაც შეიძლება მოჰყვეს რუსული გემის ოჩამჩირეში გამოჩენას: