მთავარიპოზიცია და შეფასებები"შენ ხარ ამ არაადამიანობის დირექტორი" - ვიკა ბუკია...
“შენ ხარ ამ არაადამიანობის დირექტორი” – ვიკა ბუკია თინა ბერძენიშვილს მიმართავს
ტვ “პირველის” ჟურნალისტი, ვიკა ბუკია საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს სხდომისა და არხის ჟურნალისტების სამსახურიდან დათხოვნის თაობაზე საუბრობს და მწვავე შეფასებებით მიმართავს “პირველი არხის” დირექტორს თინათინ ბერძენიშვილს:
თინა ბერძენიშვილო, შენს სამსახურში გუშინ დასხნდნენ შენი თანამშრომლები და ადამიანების დაჭერა მოითხოვეს. არ უყურე? ერთმანეთს არ აცლიდნენ მონობას და პირში ეჩრენბოდნენ ერთმანეთს ვინ უფრო დიდი “დანოსჩიკი” იქნებოდა, ვინ უფრო მყრალი, ვინ უფრო საზარელი, ვინ უფრო მონდომებული რომ დაეჭირათ ზაუტა, ვასკა და სხვები.
ეს სხდომა კი არა, ცხოველების ფერმა იყო. ოდესღაც თეატრი და კინო დაინტერესდება ამ სცენარით.
გარდა ამისა, აგერ ადამიანებს უშვებენ სამსახურიდან უღირსი, არაადამიანური მეთოდებით მხოლოდ იმიტომ რომ საკუთარი აზრი გამოხატეს.
ჰოდა, შენ ვერც ეგ პრიჩოსკა გიშველის, ვერც ევროკავშირის დროშა, შენ ხარ ამ არაადამიანობის დირექტორი“, – წერს ფეისბუქის პირად გვერდზე ვიკა ბუკია.