მთავარიევროკავშირი"ევროკავშირის შიგნით აღარ არსებობს შეფასების ობიექტური კრიტერიუმები, არამედ...
“ევროკავშირის შიგნით აღარ არსებობს შეფასების ობიექტური კრიტერიუმები, არამედ არის სხვა აუცილებლად შესასრულებელი პირობები” – ვატო შაქარაშვილი
საზოგადოებრივი მოძრაობა ,,ერთიანი ნეიტრალური საქართველოს” დამფუძნებელი, ვატო შაქარაშვილი აცხადებს, რომ საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების პროცესი გადასახედია:
,,ევროკავშირის შიგნით აღარ არსებობს შეფასების ობიექტური კრიტერიუმები, არამედ არის სხვა აუცილებლად შესასრულებელი პირობები. ეს არის სუვერენიტეტის აბსოლუტური დათმობა ბრიუსელის და ვაშინგტონის სასარგებლოდ.
ეს არის LGBT იდეოლოგიის გაყვანა რელიგიის რანგში და ძველი ტრადიციული, ქრისტიანული რელიგიის ამ LGBT იდეოლოგიით ჩანაცვლება და ემიგრანტების მიღება ყოველგვარი რაღაც დამცავი მექანიზმების გარეშე.
შესაბამისად, ამ პირობებში საქართველომ უნდა იმსჯელოს იმასთან დაკავშირებით, ღიად, ყოველგვარი ტაბუების და დოგმების გარეშე, რამდენად შეესაბამება ამ პირობების დაკმაყოფილება ჩვენი ქვეყნის ეროვნულ ინტერესებს”, – განაცხადა ვატო შაქარაშვილმა.