პარტია “კანონი და სამართლის” თავმჯდომარე, თაკო ჩარკვიანი მწვავედ შეფასებებს აკეთებს 31 მარტის აქციაზე მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით:
“ანუ აქციაზე მოსულ ოპოზიციონერებს (პაატა ბურჭულაძეს, უკრაინაში დაჭრილ მებრძოლს – ნადიმ ხმალაძეს), “დემოკრატიულად” მოაზროვნე “ნეოფაშისტებმა” გამოურთეს მიკროფონი, ანუ “ოპოზიციონერებმა” ოპოზიციონერ პაატა ბურჭულაძეს გამოურთეს მიკროფონი – ქვეყნის გადამბარებელი “ქოცნების” მსგავსად!
ჰოდა, საშიშად რომ “გხედავთ” მანდ ზოგიერთს ხალხი, იმიტომ ნადგურდება პროცესი და მუხტი. წილოსანი იქნება, წულუკიანი თუ აქეთ ოპოზიციაში “დემოკრატიულად” მოაზროვნე სხვა “ფაშისტკა” რა მნიშვნელობა აქვს ხალხისთვის?! – ერთი ქაქია – ყარს – ხალხისთვის ასეა.
შედეგი – ქვეყანას ვკარგავთ, თუ თავისი ადგილი არ მივუჩინეთ ამ პროცესში “სნობურპროვინციალურ ფაშიზმს”!
თან ძალიან “ქადჟურს”!!!
S 0 S
ასეთ სამარცხვინო ჭიდილში დავკარგეთ დამოუკიდებლობა უკვე ერთხელ და მერე, თითქმის ერთი საუკუნე დუმილში და ტირილში გაატარა ერმა!” – წერს ფეისბუქის პირად გვედზე თაკო ჩარკვიანი.