მთავარიპოზიცია და შეფასებები"ხო არ შეიძლება, რომ ძალაუფლებისთვის ბრძოლამ ბოლომდე დაგაკარგინოთ...
“ხო არ შეიძლება, რომ ძალაუფლებისთვის ბრძოლამ ბოლომდე დაგაკარგინოთ გონი?!” – გიორგი ვაშაძე მმართველ პარტიას მიმართავს
,,სტრატეგია აღმაშენებლის” ლიდერი, გიორგი ვაშაძე ჟურნალისტებთან კომენტარს აკეთებს   აშშ სენატში ინიცირებულ ,,მეგობარი აქტთან” დაკავშირებით და კონკრენტული კითხვებით და მინიშნებებით მიმართავს მმართველ პარტიას:
,,თქვენ ფაქტობრივად ყველაფერზე საუბრობს გარდა იმ რეალური შინაარსისა, რაც არის ,,მეგობარ აქტში” – ის, რომ იქ საუბარია პოლიტპატიმრების განთავისუფლებაზე, კრიზისის განმუხტვაზე, რომლის ერთადერთი გზაა ახალი არჩევნების ჩატარება. ეს თქვენ ძალიან გაწუხებთ.
ხო არ შეიძლება, რომ ძალაუფლებისთვის ბრძოლამ ბოლომდე დაგაკარგინოთ გონი?! ხო არ შეიძლება, რომ მეგობარი გამოაცხადო მტრად?! ხო არ შეიძლება, რომ ქვეყნის ეროვნული ინტერესები გათელო ფეხქვეშ, ოღონდ კი ძალაუფლება შეინარჩუნო?!
თქვენ რას ჰგავხართ იცით?! თქვენი პოლიტიკა არის, რომ ან ჩვენ ვიქნებით ან სხვა ქვაზეც არ დარჩენილა, წყალსაც წაუღია აბსოლუტურად ყველაფერი! ასე არ არის ჩემო კარგებო – ნუ ლაპარაკობს ათას სიგიჟეს.
საქართველოში დღეს არის უმძიმესი კრიზისი. სწორედ ,,მეგობარი აქტი” და ყველაფერი საუბრობს, რომ ამ კრიზისიდან გამოსავლის გზა არის პოლიპატიმრების განთავისუფლება, ახალი არჩევნების დანიშვნა. ამას ვერცერთ შემთხვევაში ვერ აუვლის გვერდს ,,ქართული ოცნება” ამიტომაც ტკივა ყველა ის პროგრესული ნაბიჯი, რომელიც საქართველოსთან მიმართებაში იგეგმება ჩვენი პარტნიორების მხრიდან“, – განაცხადა გიორგი ვაშაძემ.