მთავარიადამიანის უფლებები"ელენე ხოშტარიას მიმართ ჩადენილი დანაშაული კიდევ ერთი ნათელი...
“ელენე ხოშტარიას მიმართ ჩადენილი დანაშაული კიდევ ერთი ნათელი მაგალითია იმისა, თუ როგორ ებრძვის ივანიშვილის რეჟიმი ყველას, ვინც თავისუფლებას იცავს” – 3 კოალიციის განცხადება
“კოალიცია ცვლილებებისთვის”, “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობა”, “ძლიერი საქართველო” ერთობლივ განცხადებას ავრცელებს ელენე ხოშტარიას უკანონოდ დაკავება და მის მიმართ არასათანადო მოპყრობასთან დაკავშირებით:
ელენე ხოშტარიას მიმართ ჩადენილი დანაშაული კიდევ ერთი ნათელი მაგალითია იმისა, თუ როგორ ებრძვის ივანიშვილის რეჟიმი ყველას, ვინც თავისუფლებას იცავს.
პოლიცია, რომელიც ხალხის დაცვას უნდა ემსახურებოდეს, გადაიქცა რეჟიმის სასჯელის იარაღად – ელენე ხოშტარიას უკანონოდ დაკავება და მის მიმართ არასათანადო მოპყრობაც ამის უტყუარი მტკიცებულებაა.
როდესაც საზოგადოებამ ივანიშვილის ამ საშინელ ქმედებას მწვავედ უპასუხა, რეჟიმმა შეთითხნა ახალი სიბინძურე ელენეს წინააღმდეგ, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს, რომ ივანიშვილი შიშში ცხოვრობს და ძალაუფლების დაკარგვის შიშით შეპყრობილი ყველანაირ უღირს მეთოდს იყენებს.
სრული სოლიდარობა ელენეს!
ელენე თავისუფალია!
რეჟიმი აუცილებლად დამარცხდება და ქართველი ხალხი აუცილებლად იზეიმებს გამარჯვებას!“- ნათქვამია 3 პროდასავლური კოალიციის ერთობლივ განცხადებაში.