მთავარიარჩევნები"უპრეცედენტო რაოდენობის მტკიცებულებებია როგორ მოხდა შედეგების გადაწერა" -...
“უპრეცედენტო რაოდენობის მტკიცებულებებია როგორ მოხდა შედეგების გადაწერა” – გიორგი ვაშაძე
,,ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ერთ-ერთი ლიდერი, ,,სტრატეგია აღმაშენებლის” თავმჯდომარე, გიორგი ვაშაძე კომენტარს აკეთებს დემოკრატიის კვლევის ცენტრის მიერ გამართულ შეხვედრასთან დაკავშირებით:
,,პირველი, რომ მართლა რავიცი უპრეცედენტო რაოდენობის მტკიცებულებებია როგორ მოხდა შედეგების გადაწერა და ყველა შეხვედრაზე დავდივარ და არ არსებობს რაღაც ახალი არ ვიპოვო ხოლმე.
დღეს მაგალითად აქ მოვისმინეთ ახალი მეთოდი, რომელიც მე არ ვიცოდი ეს არის გატეხილი პირადობით სხვის ნაცვლად ხმის მიცემა ანუ სპეციალურად მიდის გატეხილი პირადობით ადამიანი, ვითომ ვერ ატარებს ამას მერე აპარატი და სხვის ნაცვლად ხმას აძლევს.
რაც ყველაზე მთავარია გატეხილი პირადობა უკვე არავალიტურია და ეს იდენტიფიცირებას ვერ ახდენს მოქალაქის ანუ აუცილებლად მას უნდა ჰქონდეს მთელი პირადობა, მაგრამ ეს მექანიზმი აი ერთი კონკრეტული მექანიზმი. კიდე რა მექანიზმები ჰქონდათ: პასპორტები, პირადი ნომრებით ხმის მიცემა და ა.შ. ჩამორთმეული პირადობის მოწმობები რისთვის გამოიყენეს.
ამიტომ მასალა არის მართლა ზღვა მასალა, რომელიც ცალსახად და უტყუარად ამტკიცებს, რომ გარდა ფარულობის დარღვევისა, რომელიც იყო სისტემური ასე ვთქვათ დანაშაული, რაც ჩაიდინა თვითმარქვია ,,ქართულმა ოცნებამ”, ეს არჩევნები არის არალეგიტიმური და მისი შედეგებია გადაწერილი“,- განაცხადა გიორგი ვაშაძემ.