მთავარიგანათლება და მეცნიერება"ავტორიზაცია შეუჩერდება 26 ოქტომბერს ბიძინა ივანიშვილს და...
“ავტორიზაცია შეუჩერდება 26 ოქტომბერს ბიძინა ივანიშვილს და მის ხელისუფლებას და არა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს” – ნანა ტოხვაძე
,,ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” წევრი, განათლების მიმართულების ხელმძღვანელი ნანა ტოხვაძე, ტელეკომპანია “ფორმულასთან” კომენტარს აკეთებს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტისთვის ავტორიზაციის საკითხთან დაკავშირებით:
,,ასეთი ფაქტები არსებობს მხოლოდ იმიტომ, რომ ჩვენ გვაქვს ეს მავნე პრაქტიკა ქვეყანაში და სამწუხარო გამოცდილება, როდესაც ,,ქართული ოცნება” ცდილობს დაიქვემდებაროს უმაღლესი სასწავლებლები, დაიქვემდებაროს ყველა პირი, რომელიც ეწინააღმდეგება და კრიტიკულად არის განწყობილი მისი მავნებლური პოლიტიკის გამო.
ამიტომ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი არ გახლავთ ის ლუკმა, რომელსაც იოლად ჩაყლაპავდა ხელისუფლება. მანამდე მიღებული ყველა გადაწყვეტილება და შეფასებები, ასევე ავტორიზაციის საბჭოსგან იყო უმაღლესი. ეს ნიშნავს, რომ არავითარი ტექნიკური საკითხი იქ არ არსებობს, არის მხოლოდ პოლიტიკური მანიპულაციის და წნეხის სურვილი, რომელიც არ გამოუვიდათ, რადგან ავტორიზაცია შეუჩერდება 26 ოქტომბერს ბიძინა ივანიშვილს და მის ხელისუფლებას და არა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს”, – განაცხადა ნანა ტოხვაძემ.