მთავარიომი და კონფლიქტები"ვინც ცდილობს საქართველოს დადანაშაულებას 2008 წლის ომის დაწყებაში...
“ვინც ცდილობს საქართველოს დადანაშაულებას 2008 წლის ომის დაწყებაში ან ჩრდილის მიყენებას მებრძოლი ბიჭების ხსოვნისთვის, ვინც დაეცა ამ ბრძოლაში, ჩემთვის არის პოლიტიკური ნაძირალა” – პაატა მანჯგალაძე
,,ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის’’ ერთ-ერთი ლიდერი, პაატა მანჯგალაძე, ჟურნალისტებთან კომენტარს აკეთებს, ,,ქართული ოცნების’’ პოლიტსაბჭოს განცხადებასთან დაკავშირებით, სადაც ნათქვამია, რომ არჩევნებში გამარჯვების შემდეგ გამოიძიებენ 2008 წლის აგვისტოს ომის საქმეს:
,,რაც შეეხება აგვისტოს ომს: მე ჩემი პოზიცია არ შემიცვლია, ბოლო 10 წელია იგივე პოზიცია მაქვს და კიდევ გავიმეორებ – ყველა ქართველი, ვინც ცდილობს საქართველოს დადანაშაულებას 2008 წლის ომის დაწყებაში ან ჩრდილის მიყენებას მებრძოლი ბიჭების ხსოვნისთვის, ვინც დაეცა ამ ბრძოლაში, ჩემთვის არის პოლიტიკური ნაძირალა… ასე გადაეცით ,,ქართულ ოცნებას’’, – განაცხადა პაატა მანჯგალაძემ.