მთავარიანალიტიკა"2024 წლის საპარლამენტო არჩევნები ბევრი პოლიტიკური პარტიისა და...
“2024 წლის საპარლამენტო არჩევნები ბევრი პოლიტიკური პარტიისა და პოლიტიკური სუბიექტისთვის გადამწყვეტი არჩევნები იქნება” – ლევან ნიკოლეიშვილი
პოლიტიკის მეცნიერების დოქტორი, ანალიტიკოსი ლევან ნიკოლეიშვილი 2024 წლის არჩევნების ანალიტიკურ შეფასებას ახდენს:
2024 წლის საპარლამენტო არჩევნები ბევრი პოლიტიკური პარტიისა და პოლიტიკური სუბიექტისთვის გადამწყვეტი არჩევნები იქნება.
ვიღაცა მოიგებს და ვიღაცა წააგებს, მოგება-წაგება კი არ არის მთავარი, არამედ ის, რომ, რომ რადიკალურ მავნებლურ დაჯგუფებებმა, რომლებიც თავს პარტიას უწოდებენ და რომლებიც ძირითადად მაინც თავიანთი უცხოელი პატრონების ნებაზე და დაფინანსებაზე არიან დამოკიდებული იგრძნონ, რომ ქართველი ხალხის და ამომრჩევლის ნებას წინ ვერ აღუდგებიან, წაგებას შეეგუონ და აღიარონ, ყოველგვარი დესტაბილიზაციისგან თავი შეიკავონ, მომავალში ქართულ პოლიტიკისგან გამიჯვნაზეც თუ იფიქრებენ ცუდი არ იქნება, თუ რასაკვირველია სინდის მისცემს მათ ამის საშუალებას.
ქართველი ამომრჩეველი იმაზე მეტად გაიზარდა პოლიტიკურად ვიდრე მავანთ წარმოუდგენიათ, ეს ის ამომრჩეველია, რომელმაც აგერ უკვე მერამდენე არჩევნებია, რომ მათი სწორი გადაწყვეტილების შედეგად ქვეყანას მშვიდობას, სტაბილურობას და მდგრადობას უნარჩუნდება, ასე იქნებ წელსაც და არავის ვურჩევ, განსაკუთრებით კი მათ, ვისაც მართლაც დაკარგული აქვთ ეროვნული თავმოყვარეობა, ქართველი ხალხის ნების წინააღმდეგ წავიდეს“, – წერს ფეისბუქის პირად გვერდზე ლევან ნიკოლეიშვილი.