ელექტროენერგიის გამანაწილებელი კომპანია სააქციო საზოგადოება „თელასის“ მიერ გავრცელებული ინფორმაციით სხვადასხვა სამუშაოს გამო:
30 აგვისტოს ელექტრომომარაგება დროებით შეიზღუდება
ქსელში გადართვების გამო 00:00 საათიდან 03:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: წმინდა ქეთევან დედოფლის გამზირის (ნაწილობრივ), წინანდლის, ხახანაშვილის, ვაჟა ივერიელის, ავლიპ ზურაბიშვილის, ახმეტის, თელავის, კობარეთის, კასპის, აწყურის, უბილავას, დოესის, ნოსირის, ელიზბარ და ვლადიმერ უბილავების და ლეხ კაჩინსკის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 13:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ვაზისუბნის I, II, III, IV მიკრორაიონების (ნაწილობრივ), ვარკეთილის მასივის III, IV მიკრორაიონების (ნაწილობრივ), ვარკეთილი-3 I მიკრორაიონის (ნაწილობრივ), მეტრომშენის დასახლების, ლითონკონსტუქციების დასახლების (ნაწილობრივ), მხატვრების დასახლების (ნაწილობრივ), თეოფანე დავითაიას, ზურაბ პატარიძის, ალუბლების, ხელოვანთა, ვალერი უტიაშვილის, დავით კვაჭანტირაძის, შალვა მშველიძის, ნიკო მუსხელიშვილის, შანდორ პეტეფის და ემზარ სულაქველიძის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: მუხიანის დასახლების, მუხიანის II მიკორაიონის (ნაწილობრივ), თემქის დასახლების IV მიკრორაიონის (ნაწილობრივ), გლდანის ხევის დასახლების, სამხედრო დასახლების, ალეკო გობრონიძის, ომარ ხიზანიშვილის, ხიზამბარელის, ახმეტელის, რამაზ შენგელიას, ქერჩის, შეშელიძის, ხევძმარის, კორინთას, მარკ ბრონშტეინის, ხიზაბავრის და ილია ვეკუას ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 12:00 საათიდან 14:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის VII, VIII მიკრორაიონების (ნაწილობრივ), სოფელი გლდანის (ნაწილობრივ), თეთრი ტბის, ზაქარია მაისურაძის, ბადრი კობახიძის, გიორგი ბაბილოძის, კლარა კვეესის, ზურა მირაქიშვილის, ომარ ხიზანიშვილის და ილია ვეკუას ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ანა პოლიტკოვსკაიას, ჯიქიას, იოსელიანის და წმინდა მოწამე ვასილისკოს ქუჩების მოსახლეობას.