მთავარიკანონი და სამართალი"სამწლიანი ეპოპეის შემდეგ "ქართულმა ოცნებამაც" კი ვერ გაბედა...
“სამწლიანი ეპოპეის შემდეგ “ქართულმა ოცნებამაც” კი ვერ გაბედა დაედანაშაულებინა ხაზარაძე, ჯაფარიძე, წერეთელი ფულის გათეთრების საქმეში” – გიორგი ვაშაძე
პოლიტიკური პლატფორმა “სტრატეგია აღმეშებლის” თავმჯდომარე გიორგი ვაშაძე ე.წ. “ფულის გათეთრების” საქმეზე თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილებას ეხმაურება:
სრულ მხარდაჭერას ვუცხადებთ ბადრი ჯაფარიძეს და მამუკა ხაზარაძეს. პირველივე დღიდან ნათელი იყო, რომ ეს იყო პოლიტიკურად მოტივირებული შეკერილი საქმე. აშკარაა რომ “ქართული ოცნება” აგრძელებს პოლიტიკურ დევნას, როგორც ოპონენტების ასევე მედია მენეჯერების წერეთლის, გვარამიას და სხვების მიმართ.
სამწლიანი ეპოპეის შემდეგ „ქართულმა ოცნებამაც“ კი ვერ გაბედა დაედანაშაულებინა ხაზარაძე, ჯაფარიძე, წერეთელი ფულის გათეთრების საქმეში, რადგან ეს ბრალდება თავიდანვე აბსურდული იყო. ასევე აბსურდულია ის განაჩენიც, რომლის შედეგადაც ისინი დღეს გაასამართლეს თაღლითობის მუხლით. დარწმუნებული ვარ გასაჩივრების შემდეგ სასამართლოს ინსტანციები გააცამტვერებს ბრალდებას, რომელიც დღეს მოსამართლემ გამოუტანა მათ.
ქვეყანაში მიმდინარე მოვლენებიდან გამომდინარე მიმაჩნია, რომ ერთადერთი გამოსავალი პოლიტიკური დევნის, პოლიტიკურად მოტივირებული საქმეების დასასრულებლად არის თავდაუზოგავი ბრძოლა კანონით დაშვებული ყველა მეთოდის გამოყენებით, რასაც დღეს აკეთებს და კიდევ უფრო აქტიურად გააკეთებს “სტრატეგია აღმაშენებელი” სხვა პოლიტიკურ ძალებთან და დასავლელ პარტნიორებთან ერთად.
მხოლოდ ამ თავდაუზოგავ და პრინციპულ პოლიტიკურ ბრძოლას შეუძლია მოგვიტანოს გამარჯვება და წარმატება. რაც დარწმუნებული ვარ ძალიან მალე მოხდება“, – აცხადებს გიორგი ვაშაძე