მთავარიკანონი და სამართალი"ის, რომ პოლიტიკურად მოტივირებული საქმეები იკერება საქართველოში, ამის...
“ის, რომ პოლიტიკურად მოტივირებული საქმეები იკერება საქართველოში, ამის ნათელი მაგალითი არის ასევე ხაზარაძის და ჯაფარიძის საქმე“ – თეონა აქუბარდია
,,სტრატეგია აღმაშენებლის“ წევრი, პარლამენტის დეპუტატი თეონა აქუბარდია კომენტარს აკეთებს ხაზარაძე-ჯაფარიძის საქმესთან დაკავშირებით და მას პოლიტიკურად მოტივირებულად მიიჩნევს. ოპოზიციონერი ლიდერი აცხადებს, რომ ეს ქვეყანას მძიმე მდგომარეობდა მიიყვანას, იმის გათვალისწინებით, რომ საქართველო იმყოფება რთულ გეოპოლიტიკურ ვითარებაში:
,,ის, რომ პოლიტიკურად მოტივირებული საქმეები იკერება საქართველოში, ამის ნათელი მაგალითი არის ასევე ხაზარაძის და ჯაფარიძის საქმე. იმ შემთხვევაში თუ ეს პოლიტიკური გადაწყვეტილება იქნება ხაზარაძე-ჯაფარიძის საწინააღმდეგოდ, ეს კიდევ ერთხელ ნათლად გამოაჩენს იმას, რომ ,,ქართულ ოცნებას’’ კიდევ უფრო რადიკალური პროცესებით სურს ქვეყანაში წაიყვანოს საქმე იმ ფონზე, როდესაც გეოპოლიტიკური ძვრები არის ჩვენს ირგვლივ.
საუბარი არის იმაზე, რომ საქართველო შესაძლებელია რუსეთის გავლენის ქვეშ დაბრუნდეს, რასაც რუსეთი ასე შანტაჟის სახით ითხოვს დასავლეთისგან“, – განაცხადა თეონა აქუბარდიამ.