მთავარიკანონი და სამართალი"რა მოხდა სინამდვილეში წინანდალში - თვითმხილველმა მომწერა" -...
“რა მოხდა სინამდვილეში წინანდალში – თვითმხილველმა მომწერა” – ელისო კილაძე
წინანდალში დატრიალებულმა ტრაგედიამ ქვეყანა შეძრა. დაპატიმრებულია ოლიმპიური ჩემპიონი, ყოფილი პარლამენტარი ზურაბ ზვიადაური. მედიაჰოლდინგ “ქრონიკა +”-ის დამფუძნებელი სკანდალურ ინფორმაციას ავრცელებს:
რა მოხდა სინამდვილეში წინანდალში: (თვითმხილველმა მომწერა)
კენჭოშვილები ბიძაშვილები არიან, რომლებიც სამუშაოდ იყვნენ ჩასულები კახეთში.
მკვლელობის წინა დღეს “პრარაბთან” მოხდა შელაპარაკება, რომელსაც ნიკა კენჭოშვილიც ესწრებოდა. მეორე დღეს ბიჭები დაიბარეს შესარიგებლად, ესენიც წავიდნენ. იქ მისულებს დახვდნენ ზვიადაურები და კუნთმაგარი ბიჭები – “პრარაბი” ამათ თვალწინ ისე ცემეს, გატეხილი ნეკნი ჩანდა, მერე ავტომატიდან დაიწყეს სროლა ზვიადი იქ იდგა და ხმას არ იღებდა. ამ ბიჭებიდან ერთ-ერთმა ავტომატზე ხელი წაავლო, ტყვია ნიკას ფეხებში მოხვდა დაჩოქილი მანქანისკენ წავიდა ახდილ “კაპოტს” ამოეფარა და დაიწყო სროლა ცოცხალაშვილის მიმართულებით. ეს იარაღი მერე ზვიადის ძმამ აიღო. იმდენად სწრაფად ხდებოდა ყველაფერი, როგორც ეს ბიჭები ამბობენ, გააზრებას ვერ ასწრებდნენ. ნიკას რომ იარაღი არ ჰქონოდა ყველას დაგვხოცავდნენო.
როცა დაინახა ზურამ რომ მის ძმას ტყვია მოხვდა, მაშინვე ესროლა ნიკას და ყველაფერი გაჩერდა! ბიჭებმა ნიკა მანქანაში ჩასვეს და გზაც არ იცოდნენ, რომ ადგილობრივი არ გაყოლოდათ სავადმყოფომდე!
ახლა გმირი გამოჰყავთ ზურა, არიქა ძმა მოუკლეს და რა უნდა ექნაო. რატომ მიიყვანა საქმე აქამდე, ამ წიწილივით ბავშვებთან კუნთმაგარი ბიჭები რომ მიიყვანა, იარაღი რად უნდოდათ ან რატომ უნდა ეცემათ?!
p.s. ჰოდა,მორჩით ახლა ზვიადაურის გამართლებას!
ჩემპიონობა დივიდენდი არაა!!!
დამნაშავეა და უნდა დაისაჯოს!” –  წერს ფეისბუქის პირად გვერდზე ელისო კილაძე.