მთავარიპოზიცია და შეფასებები"მესიჯი, ნუ, რა თქმა უნდა, ცხადია, - "მშვიდობა",...
“მესიჯი, ნუ, რა თქმა უნდა, ცხადია, – “მშვიდობა”, “Freedom” ჰქვია სიმღერას და შესაბამისად, ნათელი და ცხადია, რომ ეს არის ძალიან დიდი მესიჯი…” – მარიამ შენგელია
“ევროვიზია 2025”-ზე საქართველოს მარიამ შენგელია წარადგენს. მომღერალი სტუმრად იმყოფებოდა “პირველი არხის” გადაცემაში “ახალი დღე”, სადაც შეფასებები და განმარტებები გააკეთა საკონკურსო სიმღერასთან დაკავშირებითაც:
ძალიან დიდი შემართებით მივდივარ [კონკურსზე] იმიტომ, რომ ვიცი რამხელა პასუხისმგებლობა… არ ვიცი უფრო სწორად რამხელა პასუხისმგებლობა ამხელა აუდიტორიის წინაშე დგომა და საქართველოს, ჩემი ქვეყნის წარდგენა და ეს ჩემთვის ძალიან დიდი გამოწვევაა. ყველაფერს ვაკეთებ იმისთვის, რომ ძალიან კარგად წარვადგინო ჩემი ქვეყანა ევროვიზიაზე.
მესიჯი, ნუ, რა თქმა უნდა, ცხადია, – “მშვიდობა”, “Freedom” ჰქვია სიმღერას და შესაბამისად, ნათელი და ცხადია, რომ ეს არის ძალიან დიდი მესიჯი… ყველაზე მნიშვნელოვანიც, ამასთან ერთად” – აღნიშნა მარიამ შენგელიამ.