მთავარიარჩევნებიდავით უსუფაშვილი: "ძალაუფლებაზე "ქართული ოცნების" მონოპოლიის დათმობა უნდა...
დავით უსუფაშვილი: “ძალაუფლებაზე “ქართული ოცნების” მონოპოლიის დათმობა უნდა დასრულდეს 2019 წლის ოქტომბერში პროპორციული სისტემით ჩატარებული ვადამდელი საპარლამენტო არჩევნებით”
ქვეყანაში მიმდინარე პროცესებზე, 28 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნებზე, ასევე ვადამდელ საპარლამენტო არჩევნებსა და სხვა საკითხებთან დაკავშირებით “პალიტრანიუსის” ეთერში ისაუბრა პრეზიდენტობის კანდიდატმა, დავით უსუფაშვილმა.
“მივმართავ საქართველოს პრეზიდენტსაც, პრემიერსაც, მმართველი პარტიის ლიდერსაც, ბიძინა ივანიშვილს, რომელიც ამ ყველაზე მნიშვნელოვან დროს ისევ დაგვეკარგა, არადა მოვედიო:
თუ გააგრძელებთ ხელისუფლებაზე მონოპოლისტური სისტემის გამყარებას, გამკაცრებას, მათ შორის საკუთარი კანდიდატის ნებისმიერი გზით გამარჯვების უზრუნველყოფას, ამითი მიდიხართ ჩიხში თქვენ და მიგყავთ თან ქვეყანა. ამ ჩიხს შეელეწება „ქართული ოცნება“, ადრე თუ გვიან, ქვეყანა კი, დარჩება ჭაობში.
ამის ნაცვლად სწორი გამოსავალი არის სახელისუფლებო მონოპოლიაზე უარის თქმა!
მასშტაბური კრიზისიდან ქვეყნის გამოსაყვანად და დემოკრატიული განვითრების პერსპექტივის შესანარჩუნებლად გამოაცხადოს ძალაუფლებაზე „ქართული ოცნების“ მონოპოლიის დათმობის კომპლექსური გეგმა, რომელიც უნდა დასრულდეს 2019 წლის ოქტომბერში პროპორციული სისტემით ჩატარებული ვადამდელი საპარლამენტო არჩევნებით.
გეგმის შესაძლო კონკრეტულ კომპონენტებზე საუბარს მხოლოდ მაშინ ექნება აზრი, თუ გაზიარებული იქნება დასახული მიზანი და გადასადგმელი ნაბიჯების მიმართულება.
ძალაუფლებაზე მონოპოლიის დათმობის შემთხვევაში „ქართულ ოცნებას“ ექნება პოლიტიკურ სივრცეში დარჩენის შანსი და ქვეყანა წავა წინ. აღნიშნული გეგმის მხოლოდ გამოცხადებაც კი საძალაუფლებო ბრძოლის ასპარეზად აქცევს ერთ წელიწადში გასამართ საპარლამენტო არჩევნებს და მიმდინარე საპრეზიდენტო არჩევნებს გაათავისუფლებს სახიფათო დატვირთვებისგან.“ – აღნიშნა დავით უსუფაშვილმა