მთავარიIV ხელისუფლება"ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია მხარს უჭერს სამი ტელეკომპანიის გადაწყვეტილებას,...
“ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია მხარს უჭერს სამი ტელეკომპანიის გადაწყვეტილებას, ეთერში არ განათავსონ არაეთიკური საარჩევნო ვიდეორგოლი” – განმარტებები
საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია სპეციალურ განცხადებას ავრცელებს 3 ტელევიზიის გადაწყვეტილების მხარდასაჭერად:
ჟურნალისტური ეთიკის ქარტია მხარს უჭერს ტელეკომპანიების „ფორმულა“, „მთავარი არხი“ და „ტვ პირველი“ გადაწყვეტილებას, შეეწინააღმდეგონ “ქართული ოცნების” არაეთიკურ წინასაარჩევნო კამპანიას და საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას მოუწოდებს, არ დაავალდებულოს ისინი ეთერში განათავსონ მმართველი პარტიის საარჩევნო ვიდეორგოლი, რომელიც კრემლის გზავნილებს იმეორებს, შეურაცხყოფს როგორც უკრაინელი, ისე ქართველი ხალხის ღირსებას და ძირს უთხრის ამ ორ ერს შორის ისტორიულად ჩამოყალიბებულ მეგობრობას.
ქუჩაში გამოფენილმა მსგავსი შინაარსის საარჩევნო ბანერებმა ტკივილი მიაყენა უკრაინელ ხალხს და ქართული საზოგადოების სრულიად სამართლიანი გულისწყრომა გამოიწვია“, – ნათქვამია გავრცელებულ განცხადებაში.