მთავარიეს საინტერესოა"ქალების გაძლიერება და მათი როლის გაზრდა საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ საქმიანობაში...
“ქალების გაძლიერება და მათი როლის გაზრდა საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ საქმიანობაში მნიშვნელოვანი გამოწვევაა… საოცარი მუხტი, შესანიშნავი მონაწილეები და “ქალები ევროპული მომავლისთვის” – გამარჯვების მზაობით!” – თეონა ჭალიძე, ნანა ტოხვაძე
“სტრატეგია აღმაშენებლის” პოლიტსაბჭოს წევრებს, თეონა ჭალიძეს და ნანა ტოხვაძეს, ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის მხარდაჭერით, მორიგი შეხვედრა ჰქონდათ, ამჯერად უკვე აჭარაში, სადაც მნიშვნელოვანი მსჯელობები გაიმართა ადგილობრივ მაცხოვრებელ ქალებთან:
ბათუმში, აჭარაში მცხოვრები ქალებისთვის ინტენსიური სამუშაო შეხვედრა გავმართეთ.
ქალების გაძლიერება და მათი როლის გაზრდა საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ საქმიანობაში მნიშვნელოვანი გამოწვევაა.
🇬🇪🇪🇺 ,,ქალები ევროპული მომავლისთვის”, პროექტის ფარგლებში მთელი საქართველოს მასშტაბით არაერთ აქტუალურ თემაზე ტრენინგების კურსთან ერთად მონაწილეებს საშუალება ეძლევათ შეუერთდნენ ქალთა ქსელს თავისუფლებისთვის და ერთმანეთს გაუზიარონ თავიანთი გამოცდილება, იპოვონ თანამოაზრეები.
➡️პროექტის მხარდაჭერისთვის, ამ შესაძლებლობის შექმნისთვის მადლობას ვუხდით მონაწილეების სახელით ,,ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდს”“, – წერს ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე თეონა ჭალიძე.
❤️🇬🇪💪🏻🇪🇺 საოცარი მუხტი, შესანიშნავი მონაწილეები და “ქალები ევროპული მომავლისთვის” – გამარჯვების მზაობით! მადლობა ჩვენს უცვლელ პარტნიორს და მხარდამჭერ ფონდს ამ შესაძლებლობისთვის ❤️✊🏻 Friedrich Naumann Foundation for Freedom South Caucasus ⏬🌊 ❤️🇬🇪 გავიმარჯვებთ სახელოვნად“, – აღნიშნავს ნანა ტოხვაძე.
ინფორმაციისთვის: ნანა ტოხვაძე და თეონა ჭალიძე, ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის აქტიური მხარდაჭერით, უკვე 2 წელია აქტიურ შეხვედრებს მართავს სხვადასხვა რეგიონში, სადაც მეჯელობენ ერთ-ერთ უმთავრეს გამოწვევაზე – ქალების როლის გაზრდაზე საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ საქმიანობაში ჩართულობის თვალსაზრისით.