მთავარიევროკავშირი"საზოგადოების განწყობა არის კვლავ საბრძოლოდ - თავისუფლებისთვის, ევროპული...
“საზოგადოების განწყობა არის კვლავ საბრძოლოდ – თავისუფლებისთვის, ევროპული მომავლისთვის, ჩვენი ძალისხმევა იქნება გაათმაგებული” – ნანა ტოხვაძე
,,სტრატეგია აღმაშენებლის” პოლიტსაბჭოს წევრი, განათლების მიმართულების ხელმძღვანელი ნანა ტოხვაძე სააგენტო ,,პარალელთან’’ ინტერვიუში შეფასებებს აკეთებს ,,ქართული ოცნების’’ მიერ დაინიცირებულ ,,უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ” კანონპროექტთან დაკავშირებით:
,,საზოგადოების განწყობა არის კვლავ საბრძოლოდ – თავისუფლებისთვის, ევროპული მომავლისთვის, ჩვენი ძალისხმევა იქნება გაათმაგებული. შარშან მარტის მოვლენებმა მოგვაპოვებინა კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი და ევროპული მომავალი, რომელიც არც გადახედილა, არც გადაიხედება და აუცილებლად იქნება ჩვენი ქვეყნის საგარეო კურსი.
რაც შეეხება ხელისუფლება, რომელიც აპირისპირებს, ხლეჩს საზოგადოებას და ცდილობს, რომ პროპაგანდით, რუსული მეთოდებით მართოს სახელმწიფო, 26 ოქტომბერს ქართველი ხალხი გასცემს საკადრის პასუხს. ახლაც, როგორც შარშან დავდგებით ერთად, ძლიერი, ერთიანი ქვეყნის ევროპული მომავლის გადასარჩენად’’, – განაცხადა ნანა ტოხვაძემ.