საპარლამენტო პოლიტიკური ჯგუფის ,,ლელო-პარტნიორობა საქართველოსთვის” წევრი, ანა ნაცვლიშვილი ჟურნალისტებთან კომენტარს უნგრეთის პრემიერ-მინისტრის პოზიციასთან დაკავშირებით, რამაც შეიძლება პრობლემები შეუქმნას საქართველოს კანდიდატი ქვეყნის სტატუსის მიღებაში:
,,ქართული ოცნების” მეგობარი და მოკავშირე, ორბანი შესაძლოა გახდეს იმ კონსესუსის ჩამშლელი, რომელიც ძალიან ბევრი ადამიანისა და საზოგადოების შრომის, წვალების და ბრძოლის ფასად, ევროკავშირში მწიფდება.
ამიტომ სჯობს ის განმარტონ – როგორ აღმოჩნდა, რომ მთელ ევროკავშირში ერთადერთი მათი მოკავშირე არის ის, ვინც დღეს საეჭვოდ დაახლოებული ჩანს რუსეთთან?! ასევე ძალიან რთული და მძიმე გადაწყვეტილების, ამ შემთხვევაში, ბლოკირების გადაწყვეტილება მაქვს მხედველობაში, მთავარი ადვოკატი არის ევროკავშირი“,- განაცხადა ანა ნაცვლიშვილმა.
ინფორმაციისთვის: უნგრეთის პრემიერ-მინსტრი, ვიქტორ ორბანი ერთგვარ ულტიმატუმს უყენებს ევროკავშირს და კონკრეტული მოთხოვნების გაუთვალისწინებლობის შემთხვევაში შეიძლება ვეტო დაადოს 14-15 დეკემბრისთვის დაგეგმილი გადაწყვეტილების მიღებას, სადაც უკრაინის, მოლდოვის, საქართველოს საკითხებია დაყენებული.