მთავარიაქტუალური თემებიფეხბურთი, ერთა ლიგა: ყაზახეთი - საქართველო 0:2
ფეხბურთი, ერთა ლიგა: ყაზახეთი – საქართველო 0:2
ახალი ტიპის საფეხბურთო ჩემპიონატი –  უეფას ერთა ლიგა, რაღაც დონეზე, ბევრ ამხანაგურ მატჩს შეცვლის.
ერთა ლიგა 4 (A, B, C, D) ლიგისგან შედგება. პირველი ლიგა, ანუ ლიგა – A, ე.წ. ევროპული საფეხბურთო “გრანდების” ლიგაა – გერმანია, საფრანგეთი, ჰოლანდია, ბელგია, შვეიცარია, ირლანდია, პორტუგალია, იტალია, პოლონეთი, ესპანეთი, ინგლისი, ხორვატია. ეს გუნდები 4 ჯგუფადაა დაყოფილი და ჯგუფის გამარჯვებულები ერთმანეთს შეეჯიბრებიან საუკეთესო გუნდის სახელისთვის.
საქართველო ე.წ. “აუტსაიდერ” – D ლიგაშია, სადაც ასევე 4 ჯგუფია და აქაც გამარჯვებულები შეეჯიბრებიან ერთმანეთს წინა, C ლიგაში გადასასვლელად.
ერთა ლიგაში სულ 16 ჯგუფია, ჯგუფებში გამარჯვებული გუნდები, დამატებით, ერთმანეთს შეეჯიბრებიან და 4 საუკეთესო გუნდი (ვისაც ევროპის მომავალი ჩემპიონატის ფინალური ტურნირის საგზური არ ექნება მოპოვებული) მიიღებს პირდაპირ საგზურს ევრო-2020-ის საფეხბურთო ჩემპიონატისთვის.
საქართველოს ნაკრები, როგორც აღვნიშნეთ, D ლიგაში ასპარეზობს. ჯგუფში მასთან ერთად არიან ლატვიის, ყაზახეთისა და ანდორას საფეხბურთო ნაკრები გუნდები.
წარმატებული გამოდგა საქართველოს ფეხბურთელთა ეროვნულმა ნაკრების სტარტი ერთა ლიგაზე. ჩვენმა ნაკრებმა სტუმრად ყაზახეთი დაამარცხა ანგარიშით 2:0.
ერთა ლიგის საფეხბურთო ჩემპიონატზე პირველი გოლით ისტორიაში შევიდა ჩვენი ნაკრების ფეხბურთელი – გიორგი ჩაკვეტაძე.
საქართველოს ნაკრების შემდეგი თამაშები: